Farské oznamy na nedeľu Pánovho zmŕtvychvstania (31. marec - 7. apríl 2024)

Ostatná aktualizácia: 30 marec 2024
Napísané: 30 marec 2024

RKC - Farnosť Dvorníky
v týždni od 31. marca do 7. apríla 2024

www.dvorniky.fara.sk     |     Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.     |     tel: ‭0911 487 300

Deň Lit. kalendár Miesto, čas Úmysel svätej omše

Veľkonočná nedeľa Pánovho zmŕtvychvstania Dvorníky 7:30 rodičia Marcel a Štefánia Kadlecoví
Bojničky 9:00 za obyvateľov Bojničiek
Šalgočka 9:00 za dobrodincov kostola
Zem.Sady 10:30 za živých i † dobrodincov kostola
Dvorníky 10:30  † krstný otec Emil
Po 1.4.
 Pondelok vo Veľkonočnej oktáve Dvorníky 8:00 za farníkov
Šalgočka 8:00 † rodičiaKrajní a celá rodina
Bojničky 9:00 † rodičia a bratia Šestákoví a syn Pavol
Zem.Sady 9:00 manž.a ot. Štefan Herceg, rodič. Srňanskí, Hercegoví a celá † rod.
Ut 2.4.  Utorok vo Veľkonočnej oktáve Dvorníky 18:00 za zdravie a Božie požehnanie pre Barboru
St 3.4.
 Streda vo Veľkonočnej oktáve
Zem.Sady 18:00 † manžel a otec Jaroslav, starí rodičia Magdaléna a Pavol Táčovskí, Alexander a Pavlína Cigáňoví
Št 4.4. Štvrtok vo Veľkonočnej oktáve Bojničky 18:00 † otec a dedko Bonaventúra
Pi 5.4. Piatok vo Veľkonočnej oktáve  Dvorníky 18:00 † Jozef
So 6.4. Sobota vo Veľkonočnej oktáve Dvorníky 18:00 † manžel Ladislav Pagáč

2. Veľkonočná nedeľa - Nedeľa Božieho milosrdenstva Dvorníky 07:30 † Ján Mazúr, otec Viktor a brat Vladimír
Bojničky 09:00 sestra Maria,rodičia František a Margita Polakovičoví a celá rod.
Šalgočka 09:00 kmotra Emília
Zem.Sady 10:30 manžel a otec Ľudovít Čulaga
Dvorníky 10:30
† Mária Pagáčová (1. výr.)
  • Veľká vďaka všetkým, ktorí pomohli pri prípravách alebo sa zúčastnili Veľkonočných obradov. Vďaka, že sme mohli v našich kostoloch vytvoriť spoločenstvo okolo Zmŕtvyvstalého!!!
  • Dnes sa koná farská ofera.
  • Každý, kto sa budúcu nedeľu zúčastní pobožnosti ku cti Božieho milosrdenstva v kostole alebo v kplnke alebo aspoň sa pomodlí Otče náš, Verím v Boha a pripojí invokáciu k milosrdnému Ježišovi (napr. Ježišu, dôverujem ti), a splní predpísané podmienky (sv. spoveď, sv. prijímanie, modlitba na úmysel Sv. Otca), môže získať úplné odpustky. My by sme sa pomodlili Korunku k Božiemu milosrdenstvu po sv. omšiach.
  • Myšlienka na týždeň:" Hnevá sa žena Jozefa z Arimatey: „Prečo si dal nový hrob tomu Nazaretčanovi?“ On odpovedal: „Nezlosti sa zbytočne, veď to iba na víkend...“ Starý, ale dobrý. Je pravdou je, že Kristus sa nikde dlho nezdržal. Jediné miesto, kde chce bývať naveky, je ľudské srdce. To mu môžeme všetci ponúknuť... Krásnu SRDCOVÚ NEDEĽU, moji milovaní" Marián Bublinec
  • "Radosť evanjelia napĺňa srdce a celý život tých, ktorí sa stretávajú s Kristom. Tí, ktorí sa ním nechajú zachrániť, sú oslobodení od hriechu a smútku, od vnútorného prázdna a izolácie. S Ježišom Kristom sa stále rodí a znovuzrodzuje radosť." Radosť zo stretnutia so Zmŕtvychvstalým vám želajú spolu s pápežom Františkom vaši duchovní otcovia Ľudo a Pavol. :-)