NEDEĽNÝ PRÍHOVOR SPRÁVCU FARNOSTI v obecných rozhlasoch

Ostatná aktualizácia: 24 marec 2020
Napísané: 24 marec 2020

Moji drahí, veľmi mi chýbate ... každodennosť pozdravov, rozhovorov, stretnutí ... to často tak všedné sa stalo pokladom.

Som vďačný za príležitosť sa vám v toto nedeľné popoludnie prihovoriť a podeliť sa s vami o svoje pocity a myšlienky ako váš duchovný otec.

Už dva týždne sú múry chrámov našej farnosti ponorené do ticha. V tomto tichu však neustále k nám prehovára tak mocný hlas Boha, ktorý ustavične pozýva k NÁDEJI.

Každým dňom v nás vzrastá túžba objať a byť so svojimi blízkymi a priateľmi bez strachu z nakazenia.

Každým dňom v nás rastie potreba poznať odpoveď na otázku „ Dokedy Pane?“ a odpoveď sa akoby rozplývala niekde v ďalekej a neistej budúcnosti.

Túžobne spolu s vami očakávam ten deň, keď opäť objímeme svojich drahých a budeme môcť navzájom hľadieť do svojich tvári bez masiek v našich chrámoch. V nádeji očakávam ten deň, keď sa toto všetko stane silným mementom minulosti a my vstúpime do novej a radostnej prítomnosti.

Verím, že náš Boh nás k tomu zlomu bezpečne dovedie. On je naša neotrasiteľná NÁDEJ. Tak ako o tom spieva v dnešnú nedeľu žalmista: Pán je môj pastier, nič mi nechýba. Vedie ma tmavou dolinou a nemusím sa báť zlého. LEBO TY SI SO MNOU.“

Ďakujem vám všetkým za silné svedectvá ľudskosti, vzájomnej pomoci a spolupatričnosti, ktoré si denne v neľahkých podmienkach života navzájom prejavujete v mene jeho Lásky.

Moje intenzívne myšlienky v modlitbách v tomto čase zvlášť patria tým, ktorých životy denne vstupujú do sfér tak prepotrebných povolaní a prác, bez ktorých by naše spoločenstvo nemohlo fungovať. Vaša každodenná obeta je silným svedectvom, ktoré preráža tmu strachu týchto dní svetlom odvahy.

Spolu s otcom Jurajom vás ubezpečujeme o našej duchovnej blízkosti. Ako vaši kňazi sme vám vo vašich duchovných potrebách i naďalej plne k dispozícii.

V Božej nádeji v srdci očakávame, kedy spoločne s mocným hlasom Boha zaznejú medzi múrmi chrámov aj naše radostné a Boha chváliace hlasy ďakujúce za Jeho nekončiacu blízskosť.

Nech vás svojim požehnaním a nádejou napĺňa všemohúci Boh Otec i Syn i Duch Svätý. Amen