Trnavskú novénu 2018 uzavrie arcibiskup zo sýrskeho Aleppa

Ostatná aktualizácia: 24 november 2018
Napísané: 16 november 2018

V stredu 21. novembra navštívi Trnavu a jej arcibiskupa Mons. Jána Oroscha sýrskokatolícky arcibiskup Aleppa Mons. Antoine Chahda. Tento vzácny hosť z Katolíckej cirkvi v Sýrii bude sláviť aj záverečnú hlavnú svätú omšu tohtoročnej Novény k Trnavskej Panne Márii.

Vzácny hosť zo Sýrie, sýrskokatolícky arcibiskup mesta Aleppo Mons. Antoine Chahda príde na návštevu Trnavy v stredu 21. novembra popoludní. V reprezentačných priestoroch Arcibiskupského úradu sa stretne s trnavským arcibiskupom Jánom Oroschom a prezrie si priestory Trnavskej arcibiskupskej kúrie.
Po stretnutí na Arcibiskupskom úrade zavíta do centrálnej farnosti mesta Trnava. V Bazilike sv. Mikuláša bude sláviť hlavnú večernú svätú omšu, ktorou sa uzavrie 74. ročník Novény k Trnavskej Panne Márii. Počas slávnostnej svätej omše sa k pútnikom prichádzajúcim k nohám Trnavskej Panny Márie prihovorí aj v homílii.
Mons. Antoine Chahda je sýrskym katolíckym arcibiskupom v sýrskom meste Aleppo. Dlhé roky pôsobil aj vo Venezuele. Slovensko navštívi v rámci Týždňa pomoci prenasledovaným kresťanom, ktorým sa zároveň otvára kampaň POMOC PRE SÝRIU.